MŮJ PŘÍBĚH O CESTĚ K ALTERNATIVNÍ TERAPII

Jsem veterinární lékařka a mojí vášní je propojení péče o zvířata se světem alternativní terapie. Naučím vás, jak používat tyto metody v péči o vaše čtyřnohé kamarády a žít tak více v souladu s přírodou a duší zvířat.

Už jako malá holka jsem chtěla být veterinářkou

Táhlo mě to ke všemu, co mělo teplý čenich a dva páry pacek nebo kopyt. Chtěla jsem domů každého psa z ulice a projet se na každém koni. Chtěla jsem rozumět řeči zvířat. Milovala jsem knížky od Jamese Herriota a právě díky nim jsem poprvé začala snít o práci veterináře. Naštěstí nezůstalo jen u snění a tak se má láska ke zvířatům stala životní náplní a já začala žít můj dětský sen.

Moje cesta k alternativní medicíně

Čím více zkušeností jsem během následujích let v ordinaci i ve stájích nasbírala a více příběhů poznala, tím méně jsem s výsledky klasické medicíny byla spokojená. Nemocných zvířat například s alergiemi, kožními potížemi, astmatem, novotvary nebo s poruchami chování přibývalo a já začala vnímat, jak je klasická medicína se svými léky na tyto chronické nemoci krátká. Jejich opakované používání jen potlačilo klinické projevy nemoci, ale už neléčilo její příčinu a pravou podstatu.

Majitelé se po takové léčbě dříve nebo později opět vraceli se stejným problémem a byli nešťastní. A nešťastná jsem začala být i já. Nechtěla jsem dál léčit tímto způsobem, ve kterém jsem nenacházela hlubší smysl. A to mě přivedlo na novou cestu za hledáním a objevováním nových možností.

Moje srdce i rozum si získaly homeopatie, bachovy esence a bylinky, se kterými jsem sama měla osobní a pozitivní zkušenosti. Ponořila jsem se proto do jejich studia a hlubšího poznávání a začala tyto metody aplikovat právě v terapie zvířat.

Pokud to situace dovolí, preferuji vždy použití nekonvenčních metod, které nám umožňují léčit jemnou cestou a v souladu s přírodou. Chci i vám ukázat, jak léčit vaše zvířata touto cestou, bez zbytečné chemie. Jak důležité je léčit nejen jejich fyzické tělo, ale i jejich duši. Jak se v dnešní době jedové vyvarovat škodlivým vlivům a naopak se vrátit zpátky k přírodě a jednoduchosti.

Vášeň pro cestování a veterinární medicínu

Vždy jsem snila o tom, jak jednou odjedu do jiné země a podívám se, jak tam veterináři pracují. V roce 2014 jsem se odhodlala, překonala mé obavy z neznáma a vydala se na druhý konec světa. Měsíční stáž jsem absolvovala v Kalifornii na klinice koní Pacific Crest Equine https://pacificcrestequine.com/

Kromě zkušeností v diagnostice a terapii koní, mě nejvíc oslovila právě povaha lidí, se kterými jsem měla čest se seznámit. Nejen jejich profesionální přístup, který byl naprosto excelentní, ale také vřelost, empatie, lidskost, humor a nadhled, který neztráceli ani v těch nejtěžších chvílích, také soudržnost a jejich víra, mi doslova vyrazily dech. Stali se mou inspirací i vzorem a ráda bych vám to samé předala ve své práci s vámi a vašimi čtyřnohými kamarády.

Pro ty z vás, které zajímá má cesta za vzděláním v oblasti nekonvenční medicíny:

Informace o obsolvovaných kurzech a seminářích najdete zde

Ještě o mně nevíte, že ... :

  • neumím projít stájí a neušpinit se
  • není týden, aby alespoň jedna jehla neskončila v mém prstu
  • jsem majitelkou umazleného plňáska Magnuma a rošťáckého parsona Darga
  • kromě zvířat a své práce, miluju také cestování, knížky a spánek
  • v červnu 2018 jsem se stala mámou malé panenky z nebe